Te Fundit

Emri/ Kush është personi që u ekzekutua me armë zjarri në Elbasan


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:43 - 04/10/21 |
Opi Nion

Është identifikuar viktima e atentatit të sotëm me armë  zjarri në Elbasan. Mësohet se i ekzekutuari është Ardjan Çollaku.

Çollaku, babai i dy fëmijëve, është qëlluar me armë rreth orës 19:00 brenda një lokali, ku ka mbetur i plagosur dhe një tjetër person.

Sipas informacioneve, rezulton se Çollaku, rreth 50 vjeç është person me precedent të mëparshëm penal.

Pas ngjarjes një makinë e djegur është gjetur në Balldren dhe dyshimet janë se është braktisur nga autori i cili më pas është arratisur.

Ende nuk dihen identiteti i tyre apo motivet e kësaj ngjarjeje të rëndë. Mësohet se në vendngjarje janë policia dhe ambulancat.

Pas