Kronikë

EMRI/Kush është 52-vjeçari i shpallur në kërkim që u plagos sot në Shkodër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:28 - 25/07/21 |
Opi Nion

Një person është plagosur me armë zjarri në Shkodër mëngjesin e sotëm.

Lidhur me këtë ngjarje detjae të reja janë bërë publike, teksa është mësuar gjithashtu edhe emri i te plagosurit.  Ai është Ardian Narkaj, 52-vjeçar banues në Koplik.

Bëhet me dije se Narkaj ishte i shpallur në kërkim për një vrasje të dyfishtë

Mësohet gjithashtu se ai ka mbetur i plagosur me tre plumba. Burimet shpjegojnë se plagët i ka në kofshë, në gjoks dhe një tjetër në parakrah.

Narkaj akuzohet për një vrasje të ndodhur në vitin 2008, e ndodhur në fshatin Bratosh të Malësisë së Madhe, ku viktimë mbetën Gjergj Shota dhe Ton Ulaj. Sipas informacioneve të bëra publike asokohe, ngjarja ndodhi pas një konflikti të çastit mes autorit dhe viktimave.

Pas