Politikë

EMRI/ Kush do e marrë mandatin e deputetit pas largimit të Belind KëlliçitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:28 - 05/12/22 |
Opi Nion

Kandidimi në zgjedhjet lokale të 14 majit do i kushtojë Belind Këlliçit mandatin e deputetit, sipas rregullores.

Largimi i Këlliçit nga parlamenti i hap vendin për shkuar në parlament një tjetër emri. Mandati i Këlliçit i kalon Asllan Dogjanit.

Ky i fundit ishte kandidat në primare për bashkinë e Kamzës, mirëpo nuk fitoi dhe nuk i kurseu akuzat për procesit ku tha se “demokratët kanë vjedhur njëri-tjetrin”.

Pas