Kronikë

Emri/ Identifikohet i riu që u vra në Kodër Kamëz, gjendet një makinë e djegur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:22 - 23/12/21 |
Opi Nion

Can Kariçi, është 35-vjeçari që u vra mbrëmjen e së enjtes në Kodër-Kamëz. Mësohet se i riu ka qenë me precedent penal në fushën e krimeve kundër personit.

Ndërkohë vetëm pak momente pas vrasjes së tij  një makinë tip  “Audi” është gjetur e djegur në Institut.

Dyshohet se u përket autorëve që vranë pak më parë ekzekutuan të riut në Institut.

Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 19:56, në Kodër Kamëz, në rrugën “Nikoll Vatnikaj”,  në rrethana ende të paqarta.

Policia njoftoi se është rrethuar zona dhe po sekuestrohet çdo prove e mundshme materiale që shërben për identifikimin e autorëve.

Pas