Rajoni

Emri/Furnizonte bandat në Itali me heroinë, dënohet me 16 vite burg shqiptari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:55 - 08/11/21 |
Opi Nion

Bosi i mafias së Viterbos, Ismail Rebeshi, është dënuar me 16 vite burg për tregti të heroinës dhe marihuanës në territorin italian.

Rebeshi, i cili ishte furnizuesi i një bande droge, u arrestua më 9 shkurt të vitit të kaluar dhe po e vuan dënimin në seksionin “41 bis” të burgut të Cuneos.

Operacioni “Vakuumi”, i realizuar nga policia e Romës, e cila dyshohet se shkatërroi një bandë prej 11 tregtarë droge italo-shqiptarë, nga të cilët Rebeshi ishte furnizuesi kryesor.

38-vjeçari shqiptar u dënua të enjten, më 4 nëntor në Romë.

Mediat italiane shkruajnë se në krye të bandës do të ishte një shqiptar, i njohur si Lele, “subjekt i kalibrit të konsiderueshëm kriminal”, i cili në çdo negociatë ka shkuar i armatosur me pistoletë.

Sipas përgjimeve, pavarësisht “kalibrit të dukshëm kriminal”, ai kishte frikë nga Rebeshi./Opinion.al

Pas