Kronikë

Emri/ Ekstradohet drejt vendit tonë i kërkuari për shpërdorim detyre


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:47 - 18/07/21 |
Opi Nion

Një person është ekstraduar nga Italia drejt vendin tonë, pasi akuzohet për veprat penale “Shpërdorimi i detyrës”, “Falsifikimi i dokumenteve”, Falsifikimi i formularëve, vulave ose stampave” dhe “Shpërdorimi i tokës”, të kryera në bashkëpunim.

I arrestuari është identifikuar si Bledar Cara. Për këtë shtetas, në vitin 2018, Gjykata për Krimet e Rënda ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”.

Personi i ekstraduar në PKK Rinas iu dorëzua Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve./ Opinion.al

Pas