Kronikë

Emri/ Drogë dhe armë, pranga 25-vjeçarit në Durrës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:02 - 26/09/21 |
Opi Nion

Një 25-vjeçar është arrestuar nga Policia e Durrësit pasi i janë sekuestruar lëndë narkotike dhe një armë zjarri.

Policia informon se në pranga ka rënë Elton Maxhaku. Ai u arrestua pasi  Policia ka ndaluar në lagjen nr. 2, Durrës, mjetin tip taksi me të cilën ky shtetas e kishte prenotuar për të lëvizur.

Gjatë kontrollit të ushtruar në bagazhin e mjetit tip taksi, shërbimet e Policisë gjetën rreth 6 kg lëndë narkotike cannabis sativa e presuar dhe 1 armë zjarri (pushkë), të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës vijon puna për identifikimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale./ Opinion.al

Pas