Kronikë

Emri/ Drogë dhe armë, arrestohet 65-vjeçari në Lezhë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:07 - 10/10/20 |
Opi Nion

Policia e Lezhës ka arrestuar një 65-vjeçar pasi gjatë një kontrolli në banesën e tij i janë gjetur dhe sekuestruar një sasi lënde e dyshuar narkotike cannabis sativa dhe një armë zjarri pushkë pa leje.

Mësohet se i arrestuari është identifikuar si Prengë Biba. Për veprime të mëtejshme, materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lezhë, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Armëmbajtja pa leje”./ Opinion.al

Pas