Aktualitet

Emri/Dorëheqja e deputetit të PD në Vlorë, ja kujt pritet t’i kalojë mandatiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:09 - 16/01/23 |
Opi Nion

Deputeti i PD në Vlorë, Fation Veizaj ka hequr dorë nga mandati i deputetit.

Ndërkohë pritet që sipas listës së kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 2021 të jetë Gëzim Ademaj ai që do të marrë mandatin e deputetit të PD në qarkun e Vlorës pas dorëheqjes së Veizajt. 

Ademaj ka qenë më parë Drejtor i minierës së Selenicës dhe ishte përfaqësues i PDIU në listën e kandidatëve të PD në zgjedhjet e 2021.

Pas