Kronikë

EMRI/ Bie nga lartësia e pallatit, punëtori në gjendje serioze për jetën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:20 - 11/09/21 |
Opi Nion

Një punëtor ka rënë ditën e sotme në gropën e një pallati në ndërtim në rrugën “Faik Konica”. Bëhet me dije se punëtori i identifikuar si  Ramazan Dika ka rënë në një hapësirë të shtuar me dërrasa e hekur të pallatit.

Në vendin e ngjarjes kanë mbëtrritur menjëherë një zjarrfikëse dhe dy ambulance.

Punëtori është nxjerr i gjallë nga kantieri i ndërtimit, megjithatë sipas burimeve gjendja e tij paraqitet serioze dhe në rrezik për jetën.

Nga ana tjetër mësohet se policia ka ka shoqëruar për sqarim të situatës tre persona, dy punëtorë dhe një përfaqësues i kompanisë.

 

Informacion paraprak

Më datë 11.09.2021, rreth orës 09:10, në rrugën “Faik Konica”, në një pallat në ndërtim ka rënë nga lartësia punëtori shtetasi R. D., 50 vjeç, i cili po dërgohet në spital, për ndihmë mjekësore.

Vijon puna nga grupi hetimor për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Një punëtor ka rënë në gropën e një pallati në ndërtim në rrugën “Faik Konica”.Zjarrfikësja dhe dy ambulanca në vendingjarje. Gjendja e të plagosurit është serioze, sepse ka rënë në një hapësirë të shtruar me dërrasa e hekura. Policia ka pezulluar punimet në kantier, ndërsa ka shoqëruar për sqarim të situatës tre persona, dy punëtorë dhe një përfaqësues i kompanisë. Ramazan Dika

Pas