Kronikë

EMRI/ Atentati në Vlorë, vdes në spital 40-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:34 - 10/05/21 |
Opi Nion

Një atentat është regjistruar ditën e sotme në qytetin e Vlorës ku për pasojë një person ka humbur jetën. Viktima është identifikuar si Bledar Birçaj dhe njoftohet se ka ndërruar jetë në spital.

Bëhet me dije se ngjarja ka ndodhur në lagjen ‘Hajro Çakërri”, ku një person ka qëlluar drejt makinës tip “BMW” teksa ishte në drejtim të Birçaj.

Njoftim:

Në lagjen “Hajro Çakërri”, Vlorë, në rrethana  ende të paqarta është qëlluar me armë zjarri në drejtim të automjetit tip” BMË” me drejtues shtetasin   B. B rreth 40 vjeç ,i cili si pasojë e plagëve të marra është transportuar në spitalin e Vlorës, ku dhe ka ndërruar jetë.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë  ndodhet nē vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të  rrethanave të ngjarjes.

Shërbimet e Policisë të D.V.P. Vlorë, të Komisariatit të Policisë Vlorë   po krehin zonën si dhe janë ngritur pika kontrolli me qëllim  kapjen e autorit.

Pas