Kronikë

Emri/ Arrestohet 9 muaj pas tërmetit ish-punonjësi i ALUIZN-it Durrës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:32 - 27/08/20 |
Opi Nion

Është arrestuar ish-punonjësi i ALUIZN-it Skerdilajd Bello. Ai ishte shpallur në kërkim 9 muaj më parë për akuzën “Shpërdorim detyre”.

Ndërsa, arrestimi i tij është kryer në lidhje dëmet që shkaktoi tërmeti i 26 nëntorit, i cili shkaktoi viktima dhe dëme të mëdha materiale.

Në kuadër të dëmeve të shkaktuar nga tërmeti janë arrestuar dhe proceduar disa persona të cilët kanë mbajtur poste të ndryshme tek ALUIZN-i dhe në institucione të tjera të përfshirë në ndërtimin e objekteve në Durrës./ Opinion.al

Pas