Aktualitet

Emrat/Punëtori bie nga pallati ku punonte dhe vdes, arrestohet inxhinieri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:36 - 25/05/22 |
Opi Nion

Policia e Kurbinit ka arrestuar në flagrancë Mondi Turhanin 56 vjeç, banues në Tiranë, me profesion inxhinier ndërtimi tek një firme ndërtimi.

Arrestimi i tij u bë pasi, në objektin të cilin e kishte marrë përsipër firma për punimet e fasadës së jashtme, në qendër të Milotit, duke punuar, ka rënë nga tarraca e objektit dhe ka humbur jetën, i punësuari, Marku Debrova 34 vjeç, banues në Elbasan.

Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin për veprime të mëtejshme për vepren penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë”.

Pas