Aktualitet

Emrat/ Prezantohen ministrat e kabintetit Rama 3


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:20 - 02/09/21 |
el ida

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar ditën e sotme kabinetin me të cilin do të përfaqësohet në mandatin e tretë qeverisës. Të emëruar mbeten një pjesë e ministrave të kabinetit të shkuar, por shihen edhe emra të rinj në përbërje të qeverisë.

Kabineti qeverisës si më poshtë:

Kryetare e Kuvendit – Lindita Nikolla

Zëvendës Kryeministër – Arben Ahmetaj

Ministër për Europën  dhe Punët e Jashtme – Olta Xhaçka

Ministër i Brendshëm – Bledi Çuçi

Ministër  i Mbrojtjes – Niko Peleshi

Ministër i Shëndetësisë – Ogerta Manastirliu

Ministër i Financave – Delina Ibrahimi

Ministër i Drejtësisë – Ulsi Manja

Ministër i Infrastrukturës – Belinda Balluku

Ministër i Arsimit – Evis Kushi

Ministër i Turizmit – Mirela Kumbaro

Ministër i Kulturës – Elva Margariti

Ministër i Bujqësisë – Frida Krifca

4 ministra shteti

Elisa Spiropali – Ministre për marrëdhëniet me parlamentin

Edona Bilali – Ministre shteti për sipërmarrjen

Bora Muzhaqi – Ministre Shteti për Rininë dhe Fëmijët

Milva Ekonomi – Ministre shteti për standardet

 

 

Pas