Kronikë

Emrat/ Plagosja në Qafë-Kashar, shpallen në kërkim tre persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:21 - 20/09/21 |
Opi Nion

Policia ka identifikuar 3 autorët e dyshuar të plagosjes së ndodhur më 17 shtator në Qafë-Kashar.

Personat e shpallur në kërkim janë Luan Lame, 23 vjeç,  Blerim Allmeta, 23 vjeç dhe Adriatik Cena, 26 vjeç.

Nga veprimet hetimore ka rezultuar se si pasojë e konfliktit, i cili ka agravuar deri në përdorimin e armës nga njëri prej shtetasve të lartpërmendur qëlloi me armë zjarri shtetasi R. S., 21 vjeç, i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën. Nuk ka persona të tjerë të dëmtuar nga përdorimi i armës së zjarrit.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Pas