Kronikë

Emrat/Përdhunuan 28-vjeçaren italiane në Kroaci, arrestohet kroati dhe shqiptari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:05 - 05/12/21 |
Opi Nion

Autoritetet kroate kanë arrestuar dy shtetasit Miroslav Lukic, 29 vjeç nga Kroacia dhe Herald Merolli, 31, nga Shqipëria, të cilët dyshohet se sulmuan dhe përdhunuan një vajzë 28-vjeçare nga Bassano.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur këtë verë, kur e reja ndodhej në Kroaci me vjehrrën. Mediat Italiane shkruajnë se 28-vjeçarja edhe nuk është rikuperuar ende nga tronditja.

Mësohet se viktima ka shkuar në Kroaci për disa ditë pushime, pasi aty jetonte edhe motra e saj.

Si ndodhi ngjarja

Një mbrëmje, vajza nga Bassano, doli me motrën dhe disa shoqe dhe në një moment kur ishte vetëm në një klub iu afruan dy djem, të cilët ajo nuk i njihte.

Të dy i janë afruar të resë në mënyra këmbëngulëse dhe më pas, kur ajo ka tentuar të arratiset, e kanë ndjekur dhe e kanë arritur në një zonë pa njerëz, duke e bllokuar në një rrugicë dhe duke u hedhur mbi të për të përfituar. Ajo mbeti e lënduar nga sulmi.

Pas arratisjes dhe shtrimit në spital, ku i është dhënë ndihmë shëndetësore dhe psikologjike, 28-vjeçarja ka bërë edhe denoncimin.

Mediat italiane shkruajnë se ditët e fundit hetimet janë mbyllur me arrestimin e Lukicit dhe Merollit, të cilët tashmë do të duhet të përgjigjen për dhunën seksuale./Opinion.al

Pas