Kronikë

Emrat/ Para në këmbim të notës, burg për pedagogun e Korçës dhe sekserin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:48 - 27/09/20 |
Opi Nion

Ditën e sotme  Gjykata ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për pedagogun e Shkencave Humane në Korçë, Alket Dino, i cili akuzohet se ka marrë para në këmbim të notës në provime.

Po ashtu, në burg është lënë edhe sekseri Xhevi Dervishi. Në njoftimin zyrtar të autoriteteve, thuhej se në momentin e arrestimit pedagogut dhe sekserit iu janë kapur secilit një sasi parash prej 300 euro dhe 50 mijë lekë të reja.

Këto para dyshohet se janë përfituar nga pedagogu prej studentëve përmes rrugëve korruptive për dhënin e provimeve./ Opinion.al

Pas