Aktualitet

Emrat/ OFL u kërkon deklarim pasuri dy të dënuarve nga Shijaku


               Publikuar në : 13:27 - 26/02/20 |
Opi Nion

Operacioni Forca e Ligjit u ka kërkuar deklarim pasurie dy personave të dënuar për vrasje dhe trafikim të lëndëve narkotike.

Kërkesa për deklarim pasuri i është dërguar Astrit Balliu i njohur me mbiemrin Avdyli, banues në Shijak, i dënuar nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprën penale “Vrasja me paramendim”.

Po ashtu, kërkesa i është dërguar edhe Astrit Keçi në Shijak, dënuar nga Gjykata e Pisas në Itali, për veprën penale “Trafikim i narkotikëve”.

Përgjigjet e marra nga dy të dënuarit do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme./ Opinion.al

Pas