Aktualitet

EMRAT/Kush janë 50 deputetët që firmosën për shkarkimin e Presidentit Meta


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:05 - 03/05/21 |
Opi Nion

Partia Socialiste prej disa ditësh ka iniciuar një kërkesë për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta sepse sipas tyre Presidenti i Republikës ka bërë shkelje ligjore pasa dhe pas procesit zgjedhore.

Edhe pse ligjërisht, mjaftojnë 35, kërkesën për të futur në Kuvend, nismën për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta e kanë firmosur thuajse 50 deputetë.

Më poshtë është një listë me emra, e cila sipas ABCNews, është lista e 50 deputetëve që kanë firomosur për shkakrimin e Presidentit Ilir Meta.

Lista e deputetëve: 

Pas