Kryesore

Emrat/ Konfirmohen 10 kandidatët e PD në Berat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:18 - 28/09/20 |
Opi Nion

Ka përfunduar procesi i votimit në degën e Partisë Demokratike në Berat. Sipas degës së PD në Berat, në votim kanë marrë pjesë 827 anëtarë ose 59.9 %, nga 1380 anëtarë që janë në total.

Bëhet me dije se nga lista e Beratit, është s’kualifikuar ish-deputeti Astrit Veliaj dhe Anila Koroni në Poliçan. Ndërkohë, pas votimit janë përzgjedhur 10 kandidatë që vijojnë procesin ne fazën tjetër, ata janë:

  1. AFIZE SKENDO
  2. ALKETA MUKAVELATI
  3. ARENC BERATI
  4. DENIS SAHATCIU
  5. DRITAN HAZINEDARI
  6. ENO QANA
  7. KASEM MAHMUTAJ
  8. MUHARREM HOXHA
  9. NAMIR LAPARDHAJA
  10. OLTION MERDARI

STATUSI NGA PD BERAT

Përfundon procesi i votimit për konfirmimin e kandidatëve në Degën e Partisë Demokratike Berat. Mirënjohje të thellë për pjesëmarrjen e jashtëzakonshme në këtë proces të anëtarëve të Partisë.

Mirënjohje për grupin e punës për organizimin e një procesi model.

Në përfundim të dhënat e votimit janë si më poshtë:

Numri i anetareve me të drejtë vote: 1380 anëtarë

Pjesëmarrja në votime: 827 anëtarë ose 59,9 %

Anëtarët konfirmuan kandidatët e mëposhtëm, që vijonë procesin ne fazën tjetër:

1.AFIZE SKENDO

2.ALKETA MUKAVELATI

3.ARENC BERATI

4.DENIS SAHATCIU

5.DRITAN HAZINEDARI

6.ENO QANA

7.KASEM MAHMUTAJ

8.MUHARREM HOXHA

9.NAMIR LAPARDHAJA

10.OLTION MERDARI

Procesi i brendshëm përfundoi! Demokratët e Beratit janë bashkë dhe në aleancë edhe me qytetarët e ndershëm të Beratit do të mundin të keqen dhe do ti sigurojnë fitoren e thellë Partisë Demokratike në zgjedhjet e 25 Prillit 2020.

Fitore Fitore Fitore./ Opinion.al

Pas