Kronikë

Emrat/Kanabis brenda serës, në pranga babë e bir në Tiranë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:32 - 21/08/21 |
Opi Nion

Fatmir Sulaj, 56 vjeç dhe djali i tij Hamdi Sulaj, 25 vjeç janë  arrestuar për kultivim të bimëve narkotike, ndërsa policia ka sekuestruar 2 armë zjarri automatik, municion luftarak dhe sende të tjera të kundraligjshme.

Arrestrimi i këtyre dy personave u krye në kuaër të operacionit të koduar “KASHARI”, ndërsa  në brendësi të banesës, gjatë kontrollit të ushtruar, në një serë bujqësore, u konstatuan të mbjella bimë të dyshuara narkotike të llojit Cannabis Sativa.

“Në vijim të veprimeve, gjatë kontrollit të banesës, sherbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan dy armë zjarri automatik dhe municion luftarak, të cilat dyshoheshin se përdoreshin nga autorët për të ruajtur bimën narkotike”, njoftoi policia.

Materialet proceduriale do ti kalojnë Prokurorisë, për veprat penale “Kultivim i bimeve narkotike” dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit” e kryer në bashkëpunim./Opinion.al

 

Pas