Sociale

Emrat e grave të vrara, tashmë në rrugët e kryeqytetit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:10 - 14/01/22 |
Opi Nion

20 rrugë të kryeqytetit kujtojnë viktimat e dhunës në familje dhe  mbajnë simbolikisht emrat e  grave shqiptare të vrara  gjatë vitit 2021.

Viktima kryesisht të bashkëshortëve, partnerëve të tyre, por edhe të vëllezërve apo baballarëve, emrat e tyre shihen tashmë në disa nga rrugët e kryeqytetit./Opinion.al

Pas