Kronikë

Emrat/Drogë, para dhe armë, arrestohen dy të rinjtë shqiptarë në Londër  


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:59 - 08/05/21 |
Opi Nion

Dy të rinj shqiptarë janë arrestuar në Britaninë e Madhe pasi në apartamentin e tyre në Veri-perëndim të Londrës, u gjet një armë, disa  fishekë, kokainë dhe 60 mijë paund.

Oficerët nga Partneriteti i Krimit të Organizuar kontrolluan banesën në Brent Cross, të premten më 7 maj. Gjatë kontrollit ata gjetën kokainën e mbështjellë në 100 pako, peshore dhe mjete të tjera për tregtimin e drogës, së bashku me 60,000 paund të dyshuara si të ardhura nga veprimtaria kriminale.

Oficerët gjetën armën, një pistoletë Retay 17, e fshehur në një shportë rrobash me tre fishekë municioni të ngarkuar.

Errison Hasaj, 21 vjeç dhe Bledar Kuraj, 23, të dy shtetas shqiptarë, u arrestuan dhe u akuzuan për posedim të një arme zjarri dhe municioni, posedim të lëndëve narkotike me qëllim trafikimi dhe posedim të pasurisë kriminale./Opinion.al

Pas