Kronikë

Emrat/ Digjnin goma për të shuar gëlqeren, kush janë 9 të ndaluarit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:53 - 14/10/18 |
b.f

Policia e Krujës ka arrestuar mbrëmjen e djeshme 9 persona, të cilët merreshin me prodhimin e gëlqeres, duke përdorur materiale djegëse fasonerie.

Personat e ndaluar janë të gjithë me banim në Krujës.

Për të prodhuar gëlqere ata përdornin mbetje plastike, sintetike, fasonerie si edhe goma automjetesh.

Ky aktivitet ishte kthyer në shqetësim për banorët e zonës, të cilët ndiheshin të rrezikuar për shëndetin e tyre.

 

Njoftimi i Policisë Krujë

Shërbimet e Komisariatit të Policise Krujë, pas informacioneve të siguruara nga Strukturat Policore, si dhe nisur nga shqetësimet e banorëve të cilët ndiheshin të rrezikuar nga ndotja e ajrit pasi disa shtetas në mënyrë të përsëritur në Krastë digjnin furra për prodhimin e gëlqeres, duke përdorur si material djegës mbetje të ndryshme lëkure të fasonerive, goma të përdorura automjetesh dhe materiale të ndryshme plastike dhe sintetike, mbrëmjen e djeshme kanë organizuar punën duke ushtruar kontroll të befasishëm në Krastë .

Në cilësinë e provës materiale Policia e Krujës është sekuestruar një mjet kamion tip Mercedez Benz i ngarkuar me mbetje fasonerie dhe plastike të rrezikshme që do të përdoreshin për djegie në këto furra në pronësi të shtetasit I.Babasi.

Në prangat e policisë kanë rënë

Lulian Agiçi 38 vjeç, banues në Krujë;

Mirgen Sheta 37 vjeç, banues në Krujë;

Atdhe Sula 43 vjeç, banues në Krujë;

Ilir Sula 34 vjeç, banues në Krujë;

Bajram Sula 64 vjeç, banues në Krujë;

Liradin Kraja 61 vjeç, banues në Krujë;

Fatmir Shullazi 47 vjeç, banues në Krujë;

Ilir Babasi 48 vjeç, banues në Krujë;

Dalip Islamaj 49 vjeç, banues në Krujë.

 

Pas