Kronikë

Emrat/Arrestohen 2 persona të shpallur në kërkim në TiranëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:26 - 15/10/22 |
Opi Nion

Dy persona të shpallur në kërkim janë arrestuar nga Policia e Tiranës, gjatë operacionit  “Location 2”.

Uniformat blu bëjnë me dije se kanë rënë  në prangat e policisë Mehmet Lamko, 62 vjeç dhe Elsi Balla, 26 vjeç.

Mehmet Lamkon, Gjykata e Apelit Tiranë, e ka dënuar me 2 vjet burgim, pasi ka shkelur masën e sigurisë “Arrest në shtëpi”;

Elsi Ballën Gjykata e Apelit Tiranë e ka dënuar me 10 muaj burgim, pasi ka shkelur masën e sigurisë “Arrest në shtëpi”.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Pas