Kronikë

Emrat/ 5 kg kanabis në makinë, arrestohen dy persona në Gramsh


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:23 - 16/10/21 |
Opi Nion

Policia e Gramshit ka arrestuar dy persona dhe ka shpallur në kërkim dy të tjerë kërkim gjatë një aksioni anti-drogë të policisë të koduar “Tunjë” në Gramsh.

Në pranga kanë rënë Arben Binjaku 30 vjeç dhe Mariglen Dervishi 31 vjeç. Ndërsa në kërkim janë shpallur Malke Hasanllari 22 vjeç dhe Sajmir Qafa 23 vjeç.

Gjatë kontrollit të automjeteve të tyre në aksin Gramsh-Tunjë u gjetën dhe sekuestruan 5 kilogramë kanabis.

Materialet iu referuan për veprime të mëtejshme, Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan, për veprën penale , “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”, kryer në bashkëpunim.

Pas