Aktualitet

Emërimi i Çuçit, Lleshaj: Ka ardhur pa dëshirë, puna do të shkoj mirë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:30 - 18/12/20 |
Semiljana Azizi

Gjatë perzantimit të Ministrit të ri të  Brendshëm, Bledi Çuçi, fjalën pas kryeministrit Rama e ka mbajtur ish-ministri Lleshaj, teksa ka dhënë dhe një këshillë për pasardhësin.

Sipas Lleshaj, Çuçi ka ardhur në këtë post pa dëshirën e tij, dhe vetëm ky parakusht mjafton për të treguar se puna do të shkoj mirë gjatë kohës që Çuçi do të ushtrojë detyrën si ministri i Brendshëm.

Besoj që është bërë një zgjedhje e mire me pas pardhësin. Unë kam dorëzuar shumë çelësa dhe është një brengë e madhe se kujt ja dorëzon celësin.

 Para ca netësh jam pyetur në një intrvistë se çfarë këshille do t’i jepja pasardhësit, pa e ditur se kush do të ishte. Në qoftë se, pasardhësi do të ishte një person që  vjen në atë post pa dëshirën e tij, pra në qoftë se pasardhësi  nuk është një  njeri që vdes për tu bërë ministër, nuk kisha asnjë këshillë për të dhënë sepse në këto kushte do shkoj sesbën mirë.

Pra në qoftë se ai nuk ka ndonjë etje të madhe për tu bërë ministër jam i sigurt që vetëm ky parakukusht vlen të përmendet që puna do të shkoj mirë dhe jam i bindur që me Bled Çuçin puna do shkoj mirë, sepse e kam chek-uar më vonë që ka ardhur pa dëshirën e tij. Jam i lumtur sot që ka ardhur Bled Çuçi i cili vjen për tu shërbyer dhe jo për të shërbyer,” tha Lleshaj.

Ndërkaq në vijimësi të kësaj bisede ka qënë kryeministri Rama ai i cili ka shtuar se në fakt Bled Çuçi ka ardhur në postin e Ministrit të Brendshëm pa djenin e tij, gjë që nuk i ka dhënë kohë për të treguar a ka patur apo jo dëshirë.

“ Një saktësim do bëj unë, ka ardhur pa djenin e tij dhe nuk ka patur mundësin ta thotë se sa dëshirë ka patur për këtë post.”- përfundoi Rama./Opinion.al

Pas