Aktualitet

Elvis Naçi: Shqiptarët në ISIS janë pengje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:53 - 16/11/15 |
b.f

Elvis Naçi, Drejtor i Mesazhit Islam në Komunitetin Mysliman, tha për Opinion se shqiptarët në ISIS janë të zënë në çark. “Shumica e shqiptarëve nuk kanë shkuar në një organizatë tërroriste. Për mua ata janë të kapur dhe nuk kanë mundësi të dalin jashtë kësaj organizate. Shumica e atyre që kanë shkuar, kanë shkuar për të rrëzuar diktatorin.”

KOMENTO (12)

Shkruaj nje koment

 1. niku mendo nje her kush e ndrzi luften e par botrore te dyten qe u masakruan
  55 melion evropian
  nga evripianet jan shpikur te kiqt e njerzimit
  per ta lare ket mizori
  duhet ti shkatrron popujte te tjer per ta equr nga vetja te tmerret qe i jan bere

 2. Keta qe flasin kundra fes jan te pa fytyr sepse ne asmje kuran me fjalet e zotit nuk thot vrisni njerez(//// keta qe vrasin njerez jan shejtan te mallkuar qe pin drog naten dhe vrasin njerez diten ..po te zbatohen rregullat e fes .njerezit do kishin paqe dhe jo terror .feja islame thot ne kuran duajeni njeri tjetrin per hir te zotit se nuk u vjen as nje e keqe .mos nxitni urrejtj te njeri tjetre

 3. Penicilines I thom penicilin se ne gjuhen ton mase mungon fjala, por ama kur fjalen Zot fjalori jon e ka, me ç’te drejte e bastardhon ti me at gjuhe t’shkerdhyme? Nqs je arab apo turk, se ke fajin ti por na qe merrena me ty -:)

 4. Si e shpjegon ti kur hidhen ne ere keta terrorista mysliman ne emer Te alla-hut?? Mos valle ke pare ndonje katolik qe vret veten me ket menyre? Ik ore trap se ty ti ka shperlare trurin kurani ! Zgjohu ore nga gjumi o sperme arabe e shko dhe kap nje abetare mbase meson shqipen me mire! Derisa te shohim ne Te vertete qe ky islami sjell paqe dhe jo terror, atehere mendimi I gjithe botes katolike apo kristiane nuk ndryshon!

 5. z.Elvis ka shum te drejt se biles shumica prej atyre qe kan pas dishime se kan ber gabim qe kan shku atje per te luftu nje regjim te ashper kunder vellezerve tan dhe ju duhet ta dini se ata nuk kan shku tek isis po kan shku te luftojn kunder regjimit te asadit qe ka nje dallim te madh dhe ne castin qe kan ren ne grack nuk kan pas me mundesi qe te kthehen

 6. Sa here e kam publikuar ne rjetet sociale,se sherbimet sekrete te Turqis e Serbis po mashtrojn njerzit se gjoja do i punesojn,dhe nga Turqia i cojn ne Siri ku aty i pret xhelati qe u heq trurin e vogel,ju heq kujtesen,ju le vetem fjalet qe atyre ju intereson,tani prisni pasojat e ketyre njerzve injorante.

 7. me shurdhofsh ty me ato fjale – ALLAHU ?! per ty eshte zot nuk eshte Allah ore hajvan… shqip te ka mesuar nena te flasesh ,,?! nuk te ka mesuar Arabisht….. Fjala ALLAH- ne shqip eshte ZOT… a more vesh ore hut.!

 8. E cpun kan ata te rezojn diktatorin kur nuk e rezojn vet sirianet, thuaj qe ne i mashtruam u shplam trurin dhe tani ata jan ber pishment

Pas