Aktualitet

Elbasan/ Zjarr në një furrë buke, dëme të shumta materiale


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:10 - 29/05/21 |
Opi Nion

Një zjarr ka përfshirë ditën e sotme një furrë buke në lagjen “Vullnetari” në qytetin e Elbasanit.

Bëhet me dije se punonjësit e furrës kanë përdorur menjëherë sistemin e mbrojtjes nga zjarri dhe më pas në ndihmë të tyre ka shkuar shërbimi zjarrfikës.

Ndërkohë që sipas Neës24 njoftohet se janë shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale. Zjarri sipas burimeve zyrtare ka rrezikuar edhe objektet ngjitur me të por falë ndërhyrjes në kohë është evituar përhapja e flakëve përreth furrës./Opinion.al

Pas