Aktualitet

Belsh, rrëzohet autobusi me gjimnazistë, s’ka viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:30 - 22/10/15 |
b.f

BELSH– Një autobus që transportonte nxënës të fshatrave për në shkollën e mesme të Belshit ka dalë nga rruga duke u përmbysur. Fatmirësisht nuk ka viktima nga ky aksident që ndodhi mëngjesin e së enjtes në aksin Belsh-Dragot. Nxënësit janë transportuar me makina të rastit për në Belsh, ku disa prej tyre janë mjekuar në qendrën ambulatore në kësaj qyteze. Nga të dhënat paraprake mësohet se shkak i aksidentit është bërë amortizimi i rrugës dhe lagështia. Policia ende nuk ka njoftuar nëse po hetohen shkaqet e aksidentit.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas