Aktualitet

Elbasan/ Pas rrebeshit të shiut, përmbytet zona muzeale


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:23 - 10/07/21 |
Opi Nion

Reshje të dendura shiu janë regjistruar pasditen e të shtunës në Elbasan. Për shkak të shiut të dendur, lagja “Kala” është përmbytur.

Kjo situatë ka shkaktuar vështirësi në qarkullimin në atë zonë.

Pavarësisht investimeve të bëra në zonën muzeale, duket se rreshjet e shiut vijojnë të shkaktojnë probleme.

Po ashtu raportohet se pusetat ishin të bllokuara dhe u deshën disa orë deri në normalizimin e situatës./Opinion.al

Pas