Kronikë

Elbasan/ 38-vjeçari i bëri atentat të riut pas sherrit për parakalim me makinëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:13 - 17/06/22 |
Opi Nion

Të tjera detaje janë zbardhur lidhur me atentatin me armë zjarri në Elbasan, ku fatmirësisht nuk pati persona të lënduar.

Një 38-vjeçar i  identifikuar si Ermal Matishi ka qëlluar shtatë herë në lagjen “Skënderbej” në drejtim të automjetit të shtetasit Arben Bekteshi.

Autori 38-vjeçar dhe Bekteshi janë konfliktuar 3 javë më parë me njëri-tjetrin për një parakalim të gabuar me makinë.

Gjë e cila ka bërë që pasditen e sotme autori ti bëj atentatë 30-vjeçarit dhe e ka qëlluar me armë zjarri tip pistoletë TT, e cila u gjet disa metra larg vendngjarjes./ Opinion.al

Pas