Kronikë

Ekzekutohet me armë zjarri shqiptari në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:32 - 30/05/21 |
Opi Nion

Një shqiptar është ekzekutuar me armë zjarri sot në orën 17:55, në Rrugën “30 Durrachiou .” në Sepolia të Athinës.

Mësohet se viktima e atentatit ishte ulur në një lokal, kur panë tij është afruar një person dhe ka qëlluar disa herë me armë zjarri në kokë dhe në pjesë të tjera të trupit.

Një tjetër media greke citohet të theksojë se viktimës i janë bërë edhe disa atentate të tjera.

Pasi ka kryer këtë krim, autori i vrasjes është larguar qetësisht me një taksi që e mori shumë pranë vendit të ngjarjes. Ndërkohë polica është vënë në ndjekje të tij.

Sipas të dhënave paraprake  mediat greke bëjnë të ditur se shqiptari i ekzekutuar ishte një emër i njohur i botës së krimit.  Ndërkohë më tej thuhet se ai ishte i lidhur me një bandë me mafian shqiptare që u shpërbë së fundmi nga ELAS.

Pas