Kronikë

Ekzekutohet me 6 plumba 28-vjeçari shqiptar në BelgjikëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:49 - 19/07/22 |
Opi Nion

Një 28-vjeçar shqiptar mbeti i vrarë gjatë një atentati në Belgjikë.

Nga hetimet paraprake rezulton se i riu u ekzekutua me të paktën 6 plumba  përgjatë IJzerdijk në Stuivekenskerke, afër Diksmuide.

28-vjeçari Ilir.S, i cili mbeti i vrarë la pas gruan dhe një fëmijë.

Në prangat e policisë ka rënë një person i dyshuar për ngjarjen dhe sipas prokurorit  do të paraqitet nesër përpara gjykatës.

Aktualisht, nuk dihen ende shkaqet që sollën në vrasjen e shqiptarit, ndërsa autoritetet belge po vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Pas