Kronikë

Ekstradohet drejt Italisë Ilir Bajri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:49 - 22/03/22 |
Opi Nion

Ilir Bajri, i cili ndodhej në burgun e Lezhës është ekstraduar drejt Italisë.

Klan News raporton se ai do të vuajë dënim prej 5 vite e 6 muaj burg, në Bologna. Bajri është dënuar në shtetin fqinj për shfrytëzim prostitucioni.

Kujtojmë se Bajri është arrestuar në Dhjetor të 2020, pasi Gjykata e Shkodrës e shpalli fajtor për armëmbajtje pa leje dhe u dënua me 1 vit e 8 muaj burgim.

Pas