-ARKIVA OPINION

EKSODI TRONDITES, KU PO SHKOJNE SHQIPTARET E KOSOVES?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:19 - 04/02/15 |
root

Të ftuar:

Glauk Konjufca
Mentor Nazarko
Baton Haxhiu
Leart Kola
Edit Harxhi
Astrit Gashi

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=Da7t7p437Xw” width=”560″ height=”315″]

KOMENTO (6)

Shkruaj nje koment

  1. hadije thaqi ti je gabim, dhe mos u merr me prapagande dhe mos e fut koken ne rere se kjo nuk eshte ceshtje e re. ti nuk po mashtron ne por veten nese me te vertet e beson cfare po thue! historikisht ne shqipet kemi bere megrim, kurbet dhe jo nga serbi por nga varferia dhe nga premtimi qe reklamohet per vend destinacionin. Shqiperia i vetemi vend i blokut linodr deshmoj eksodin modern ne 1990at te nje shkalle qe me te vertet mund te quhet eksod biblical. JO moj JO se nuk e eshte serbi por rrethanat. tani po emigrojne dhe greket dhe italjanet jugore jo me ne shqipet…..shih cfare u be me 2004 me polonin ku 4milion polake iken kur u bene pjese e BE. ose me Rumanin dhe Bulgarin tani. kjo hapje dhe sklaveria modern po mban gjalle kapitalismin qe po vuan nga “low returns” and sluggish growth. depresim I rrogave dhe politikat qe inkurajojne tregun e zi te punes jane oksigjen per kapitalismin pas krises se 2008. po ju jeni akoma ne kohe te feudlismit dhe nuk kuptoni shume gjera!

  2. Pershendetje Blendi !

    Ky eksod i ikjes se shqiptareve eshte plan i Serbise me qellim zvogelimi i nr. te shqiptareve dhe kthimin e popullsise serbe, sepse Trepqa eshte shkaku . Ne viziten e fundit ne Kosove Vuqiq u beri apel serbeve ne Kosove te mos i shesin shtepite e tyre dhe te lindin sa me shume femije serb, ateher dihet qellimi i ketij spastrimi. Serbia ua ka siguruar koridorin duke paguar agjensionet me qellim kontrabende dhe tranportimin legal te shqiptareve. Shqiptaret analfabet bien ne kurthat e planeve serbe !

  3. Ne shqiptaret jem njerz qe manipulohemi leht e nxjerrim nga kriza serbin dhe hungarin siq thot nje fjal e urt popullore fukaraja i mban dy shtepi.me keq ardhje blerimi

  4. Glauk cfare evropa kerkon eshte rilindja e iron curtain dhe te enver hoxhes qe te ndaloje levizjen…..keni kujdes se po ktheheni kundra popullit…..duhet te jeni per lirine e levizjes dhe po do ti mbash popullin ne vend mos ju fut rruges se policit por permireso kushtet….Evropa eshte fajtore per gjithshka! so FUCK you and fuck the EU! power to the people!

  5. FEVZIU HARRON SE DHE SOT NE SHQIPERI AKOMA IKIN ILEGALISHT….KETE JANE ILEGAL…NUK ESHTE SHKENCE! TANI NE DUHET TI MBESHTESIM KETA….TI HARRON SE SA KOSOVARE JANE NEPER EVROPE….SHUMICA KANE NJEREZ QE DO TI NDIHMOJNE ….FUCK EURO-ATLANTIC IMPERIALISM QE NA KA SJELLE KETE MIZERI!

  6. Turp te keni, qener! nga njera ane na keni zhgenjyer (bashke me perandorin ne washington ku pervec interesave ushtarake dhe perdorimin e rinise tone ne luftra nuk i cahet koka per mireqenien tone) dhe nga ana tjeter doni te na ndaloni te arratisemi nga kjo mizerje. Doni te na ndaloni se ashtu u vijne urdherat nga Brukseli dhe doni plumbin kokes….QENER! TRADHETARE DHE SAHANLEPIRES TE INTERESAVE IMPERIALISTE! nderkohe qe shtypni popullin! Edhe VETEVENDOSIA po e tregon fytyren e vertet qe ne fakt eshte integruar nen tutelen e brukselit dhe washingtonit. populli duhet te ngrihet ne kryengritje kundra perandorive te cfare do ngjyre….qofte lindore e qofte perendimore. EVROPA DHE AMERIKA E KANE FAJIN SE ATA I KONTOLLOJNE DHE POLITIKEN NE PRISHTINE!

Pas