Te Fundit

Eksluzive/ Sot në “Opinion” Video-skandali, kush e kërcënoi dëshmitarin e aferës CEZ-DIA?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:15 - 24/09/15 |
b.f

Ashtu sikur edhe u paralajmërua, debati ne emisionin “Opinion” do të ndalet mbrëmjen e sotme në video-skandalin e kërcënimit të dëshmitarit të aferës CEZ-DIA. Ekzistenca e videos, u bë e njohur për herë të parë nga gazetari i News 24 Artan Hoxha, në emisionin “Opinion” të ditës së martë, ku tema e bisedës ishte “Kush i vodhi milionat e CEZ”, referuar aferës korruptive të 4.5 milion eurove midis CEZ shperndarje dhe kompanisë DIA. Video e cila do të publikohet për herë të parë ketë mbremje ka si protagonistë  Elvis Mataj dëshmitar i drejtësisë, ish drejtor ekzekutiv i DIA-s dhe juristin e Entit Rregullator të Energjisë, shtetasin Rezart Ruçi. Vetë Ruçi në ndërhyrjen e tij telefonike në “Opinion” u shpreh se nuk e ka kërcënuar dëshmitarin por i ka kërkuar të jetë i kujdesshëm pasi kishte dyshime se dëshmitari po krijonte rrjedhje te informacioneve që dëmtonin palën shqiptare në Gjykatën e Albitrazhit. Ndërkohë që një nga pyetjet që pritet të ndezë debatin e sotëm në “Opinion”, nëse në video rezulton që dëshmitari të jetë kërcenuar, është: “Për llogari të kujt është kërcënuar? “Kush është kërcënuesi I vërtetë që kërkon të mbyllë gojën e dëshmitarit?”

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas