Aktualitet

Ekskluzive Video-dëshmia 5/ Kontrabanda e fishekzjarreve, si ndryshoheshin faturat e mallit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:24 - 11/11/15 |
b.f

Në video-dëshminë 5, Ilir Çela, ish-inspektor  i Antikontrabandës, në  Drejtorinë e Përgjithshme të Doganave, tregon për një rast konkret se si në muajin dhjetor 2014, dalja e mallit nga Greqia rezulton të jetë fishekzjarre, ndërsa kur hyn në Shqipëri del se është një mall që ska lidhje fare me ngarkesën e fishekzjarreve.  Sipas Çelës ky është një artikull që e ka akcizën shumë të lartë dhe duhet të merret leje e posaçme nga Minstria e Mbrojtjes për ti sjellë në territorin shqiptar.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=W5VsdWuzSCQ

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas