Bota

E vrenjtur me Trump,e qeshur me Biden,bëhen virale imazhet e përkthyeses italiane


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:00 - 31/10/21 |
Opi Nion

Videoja dhe fotot në të cilat shprehjet e ndryshme të Elisabetta Savigni Ullmann, përkthyese italiane e Shtëpisë së Bardhë, janë bërë virale në rrjet dhe në faqet ndërkombëtare, në dy raste të ndryshme në të cilat ajo ka shoqëruar presidentët e fundit amerikanë, Donald Trump dhe Joe Biden. .

Fytyra e saj e ngrysur, teksa përkthente fjalët e presidentit republikan në takimin e tij me Presidentin Italian Sergio Mattarella në Shtëpinë e Bardhë në vitin 2019, kishte bërë bujë dhe zonja nga Livorno e cila jeton në SHBA që nga viti 1989 dhe që ka punuar me shumë presidentë duke filluar me Bill Clinton, dje bëri një kthesë: pranë Joe Biden dhe Papa Françeskut ajo u shfaq e buzëqeshur dhe e argëtuar nga fjalët e presidentit.

Nga ana tjetër, shumë krahasojnë edhe shprehjet e Papa Françeskut në të dy rastet: qartësisht të zymtë me Trump dhe më shumë se të përzemërt me Biden./Opinion.al

Pas