-Jetë dhe Stil

E takoi dikur e ëma, Harry i bën një premtim vajzës së dëmtuar nga minat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:29 - 01/10/19 |
xhu lia

Prej më shumë se një jave tashmë Princ Harry dhe Dukesha Meghan Markle ndodhen në një tur në Afrikë. Por ata nuk kanë shkuar vetëm, pasi me ta është edhe vogëlushi i tyre Archie.

Në vijim të këtij turi 10 ditor, Princ Harry dëshiron gjithnjë e më shumë të ecë në gjurmët e nënës së tij të ndjerë, Princeshës Diana. Diçka të tillë ai e nisi duke ecur në një territor të minuar, siç bëri shumë vite më parë ajo.

Gjithashtu Princ Harry ka takuar me Sandra Thijik, një nga viktimat e fushave të minuara, të njëjtën vajzë që ka takuar edhe e ëma dikur kur vajza ishte vetëm 13-vjeçe.

Princ Harry mësohet t’i thënë: “Kur fëmijët tuaj të jeni në moshën që jeni ju, nuk do të ketë më mina në tokë.” Çifti mbretëror do të qëndrojnë edhe disa ditë në Afrikë për të zhvilluar aktivitete të tjera të planifikuara./Opinion.al/

Pas