Te Fundit

E shtruar tek Infektivi, ndërron jetë nga COVID një 22-vjeçare


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:11 - 06/03/21 |
Opi Nion

Një vajzë 22-vjeçare ka ndërruar jetë ditën e sotme në spitalin Infektiv pasi ishte e prekur nga COVID-19.

Bëhet me dije se 22-vjeçarja është  Euxhena Jorgji dhe kishte sëmundje të tjera bëshkëshoqëruese. Bëhet fjalë për një sëmundje në kocka, ndërsa ishte e intubuar. E reja ishte nga Kolonja por jetonte dhe studionte në kryeqytet.

Kujtojmë që pak kohë më parë ka ndërruar jetë edhe një 17-vjeçar i infektuar me virusin Sars-Covid2.

Pas