Bota

E rrahën për vdekje, nëna vret djalin 15-vjeçar bashkë me të dashurin e sajBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:26 - 22/07/22 |
Opi Nion

Nëna dhe i dashuri i saj janë shpallur fajtorë për vrasjen e djalit të saj 15-vjeçar, pasi e torturuan në shtëpinë e tij në Huddersfield.

Sebastian Kalinowski vdiq nga një infeksion i shkaktuar nga “komplikimet e patrajtuara të frakturave të shumta të brinjëve” pas disa  javësh “sulmesh dhe abuzimesh mizore”, thanë prokurorët, sipas Sky News.

Sebastiani u rrah dhe u godit me një kabllo zgjatuese nga nëna e tij Agnieszka Kalinowska, 35 vjeç, dhe partneri i saj Andrzej Latoszewski, 38.

Djali, i cili u transferua nga Polonia për të jetuar me nënën e tij në Mbretërinë e Bashkuar më pak se një vit para se të vdiste në gusht të vitit 2021, u detyrua gjithashtu të përfundonte stërvitjet “poshtëruese”.

Kalinowska qau me zë të lartë në bankën e të akuzuarve pasi u shpall fajtore për vrasjen e djalit të saj.

Policia kishte sekuestruar kamerat nga shtëpia e Kalinowska dhe Latoszewski pasi ata u arrestuan në lidhje me vdekjen e Sebastian.

Pamjet e sekuestruara treguan se djali u sulmua më rëndë nga Latoszewski, por nëna e tij ishte “e përfshirë në dhunë”.

Pamjet e CCTV nga dita e vdekjes së Sebastian treguan se Latoszewski e nxirrte atë nga dhoma e tij e gjumit në orën 8:25 para se ta kthente 15 minuta më vonë “lakuriq dhe pa ndjenja” dhe përpiqej ta zgjonte.

Shërbimet e urgjencës u thirrën vetëm pasi Sebastiani kishte mbetur pa ndjenja për rreth dy orë e gjysmë.

Kalinowska dhe Latoszewski mohuan vrasjen e Sebastianit, por u shpallën fajtorë sot në Gjykatën e Kurorës së Leeds.

Pas