Kronikë

E përdhunuan dhe e hodhën në rezervuar, burg përjetë për vrasësin e Drita Saliajt


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:21 - 21/04/22 |
Opi Nion

Gjykata e Fierit ka shpallur sot fajtorë tre autorët e vrasjes makabre të Drita Saliajt, ngjarje e ndodhur më 6 janar të vitit 2020.

Mësohet se gjykata ka dënuar me burgim të përjetshëm Ervis Zotajn, ndërsa ka dënuar me nga 17 vite dhe 14 vite burgim dy personat e mitur të përfshirë në vrasje, Sindi Shehaj dhe Luis Saliaj.

Drita Saliaj, 52-vjeç, u mbyt në rezervuar nga nipi i burrit të saj, Luis Saliaj dhe dy shokët e tij Ervis Zotaj dhe Sindi Shehaj.

Në dosjen e prokurorisë thuhej se 52-vjeçarja është përdhunuar para se të hidhej në rezervuar.

Pas