Kryesore

E para në rajon për vaksinimin, Kosova shënon vetëm 3 raste me Covid


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:38 - 25/10/21 |
Opi Nion

Shifrat e infektimeve nga Covid 19, vijojnë të ulen ndërsa në 24 orët e fundit në vend janë shënuar vetëm 3 raste të reja dhe janë kryer 1, 298 testime. Ministria e Shëndetësisë njoftoi se një person ka humbur jetën, ndërsa prej ditësh nuk ishin shënuar viktima.

Mësohet se ditën e sotme janë shëruar 20 qytetarë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të shëruarve në 157.225. Sakaq në total numri i rasteve aktive është 438. Sipas statistikave të Worldindata, Kosova rezulton vedi me shifrat më të larta të vaksinimit në rajon me 47% të popullsisë (38% me të dyja dozat)./Opinion.al

Pas