Aktualitet

E pabesueshme/ Si i la të lirë policia belge terroristët e Parisit?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:00 - 19/11/15 |
b.f

E pabesueshme, por vëllezërit Abdeslam, të cilët morën pjesë në aktet terroriste të së premtes së kaluar, vetëm pak kohë përpara ngjarjeve ishin marrë në pyetje nga policia belge, por “ nuk kishin dhënë shenja të një sulmi të mundshëm kërcënues”, ka pranuar zëdhënësi i Prokurorisë Federale Belge, Eric van der Sypt, i intervistuar nga faqja informative Politico, por duke mos dhënë më shumë të dhëna. Brahim njëri nga kamikazët u hodh në erë në kryeqytetin francez “ kishte kërkuar të arrinte në Siri, por ia doli të arrijë vetëm në Turqi” , tha  van der Sypt. “U mor në pyetje pas kthimit, dhe bashkë me të edhe i vëllai, që aktualisht është në arrati”

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas