InstaBIZ

E pabesueshme/ Mbreti i Arabisë Saudite, zbret me 18 maune me rroba në Turqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:15 - 08/11/15 |
b.f

Nëse do të lexosh këtë shkrim dhe shifrat e shpenzuara në të, një banor jo i planetit tokë, nuk do ta besonte që planeti është në krizë ekonomike siç thuhet. Ja pra që për mbretërit nuk ka krizë. Dhe për më pak për mbretin e Arabisë Saudite. Që për dy javë qëndrimi në Turqi, në Samitin e Liderve të G-20, që do të mbahet në datat 15-16 nëntor në Belek të Antalias në Turqi, do të harxhojë për qëdrimin e tij dhe të stafit, plot 18 milion dollarë.  Mbreti Salman dhe Princi Telal kanë marrë me vete të gjitha gjërat e tyre të veçanta të cilat janë transportuar nga aeroporti i Antalias në Hotelin Mardan Palace me 18 maune. Janë 540 dhoma që mbreti ka rezervuar, ndërkohë që përveç sendeve personale janë sjellë 65 makina të modifikuara të tipit Mercedes, pa përfshirë krevatët, çarçafët, gotat etj

KOMENTO (2)

Shkruaj nje koment

  1. Fevzo ti i ke qejf keto ,edhe Sali Ram Berisha po nderton Kullen e tij Ne Vicidol te Tropojes,afer fare hotelit te Mbretit te Arabase Saudite.Pra jane afer Kulla e Sales ne vrime te miut ku dhe dielli nuk lid kurre me mbretin Saudise qe ka biliona dollare.

Pas