Kronikë

E mbuluar nga gjaku dhe shoshë nga plumbat, foto e makinës së viktimave në VlorëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:04 - 18/08/22 |
Opi Nion

Kjo është makina me të cilën po udhëtonin Shpati Lena dhe Hakim Xhezo, kur u ekzekutuan nën breshërinë e kallashnikovit paraditen e sotme në autostradën Fier-Vlorë.

Mbi mjetin tip “Benz” me të cilin udhëtonin viktimat është qëlluar me breshëri plumbash nga automjeti tip “BMW” i autorëve në lëvizje.

Policia ka bërë tërheqjen e automjetit nga vendngjarja dhe sikurse duket në foto makina është e mbuluar nga gjaku dhe e bërë shoshë nga plumbat.

Po ashtu vërehet se plumbat e kanë bërë shoshë xhamin e përparmë dhe xhamin në derën e shoferit.

Pas