Aktualitet

Protesta në Prishtinë, arrestohet Albin Kurti


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:32 - 17/11/15 |
b.f

PRISHTINE- Albin Kurti raportohet të jetë arrestuar nga policia. Sipas mediave në Kosovë, ai është përplasur me policinë pasi opozita hodhi gaz lotsjellës në parlament dhe kur mbështetësit e saj protestuan përpara ndërtesës së parlamentit.

Aktualisht deputetë dhe simpatizantë të opozitës po marshojnë përgjatë rrugës kryesore para selive qendrore. Sakaq ata po i drejtohen selisë së VV-së.

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas