Kronikë

Dyshohet se vranë kryefamiljarin,nënë e bijë dërgohen në spital psikiatrik


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:33 - 28/07/21 |
Opi Nion

51-vjeçarja Mine Lezi dhe 21-vjeçarja Aida Lezi, nënë e bijë, të cilat dyshohet se kanë vrarë me sende të forta familjarin e tyre 47-vjeçarin Ylber Lezi, janë dërguar në spital psikiatrik.

Bëhet me dije se Gjykata e Matit vendosi të pranojë kërkesën e prokurorisë në seancën e masës së sigurisë të mbajtur këtë të mërkurë, për t’i dërguar për kurim nënë e bijë.

Fillimisht ata do t’i nënshtrohen edhe ekzaminimeve gjinekologjike në spitalin Rajonal të Dibrës e më pas do të transportohen në një nga spitalet psikiatrike të vendit tonë.

Ndërkohë kujtojmë se mbrëmjen e së dielës pas një konflikti çasti, nënë e bijë dyshohet se kanë goditur me mjete të forta kryefamiljarin Ylber Lezi, i cili dyshohet se ka qenë i dehur dhe ka humbur jetën në vend./Opinion.al

Pas