Rajoni

Dy viktima dhe 194 të infektuar me koronavirus në Maqedoninë e Veriut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:18 - 30/09/20 |
el ida

Dy viktima dhe 194 raste të reja me koronavirus u konfirmuan të mërkurën në Maqedoninë e Veriut.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi për 158 persona të shëruar, prej të cilëve numri më i madh është në Shkup.

Maqedonia e Veriut ka regjistruar në total 17,977 persona të infektuar me koronavirus.

Prej tyre, raste aktive mbeten 2,279 ndërsa numri i përgjithshëm viktimave nga koronavirusi ka arritur në 739./Opinion.al

 

Pas